RK Slovenije
Območno združenje Šentjur

Naslov:

RKS - OZ ŠENTJUR
MESTNI TRG 5
3230 ŠENTJUR

Telefon:

T: (03) 747 13 60
T: (03) 747 13 62
M: (031) 794 189

Elektronska pošta:

E: sentjur.ozrk@ozrks.si

Spletni naslov:

I: http://sentjur.ozrk.si

Uradne ure: 

PON:  od 7.00 do 15.00 
TOR:  od 7.00 do 15.00 
SRE:  od 7.00 do 16.00 
ČET:  od 7.00 do 15.00 
PET:  od 7.00 do 14.00 

*Ob sobotah in praznikih ter dela prostih dnevih uradnih ur ni

Upravljanje piškotkov

NOVI KORONA VIRUS SARS-CoV-2 (COVID-19)

Koronavirusi so velika družina virosov, ki povzročajo bolezen, ki se lahko izkaže kot:

  • navaden prehlad, ali
  • resna bolezen.

COVID-19 je nalezljiva bolezen, ki jo povzroča novi korona virus (SARS-CoV-2) ali drugače povedano nov koronavirus so poimenovali SARS-CoV-2, COVID-19 je novo poimenovanje za bolezen, ki jo virus SARS-CoV-2 povzroča.

Podeli:

KAKO SE VIRUS ŠIRI

Nov koronavirus se med ljudmi prenaša kapljično. Okužite se tako lahko z vdihavanjem drobnih kaplic od okužene osebe, ki kašlja ali kiha. Potreben je tesnejši stik z bolnikom na razdalji manj kot 1,5 metrov. Okužite se lahko tudi, če se dotaknete onesnaženih površin, potem pa še svojega nosu, ust ali oči.

Čeprav ni dokazano, da bi se novi koronavirus prenašal po zraku (aerogeno), se svetuje previdnost. Bivanje v istem prostoru z bolnikom (če smo na razdalji 1,5 m) ne predstavlja tveganja.

Podeli:

KAKŠNI SO BOLEZENSKI ZNAKI

Natančni podatki o poteku bolezni se še zbirajo, saj gre za nov virus. Iz poročanja Kitajske lahko sklepamo, da poteka v lažji obliki pri približno 80 % okuženih. Težji potek naj bi imelo približno 20 % zbolelih. Za težji potek bolezni je značilna pljučnica.

Bolezenski znaki so:

  • vročina,
  • kašelj,
  • težko dihanje,
  • bolečine v mišicah,
  • slabo počutje
  • otrujenostj
  • težjih oblikah z občutkom pomanjkanja zraka.

Okužbe z novim koronavirusom od ostalih povzročiteljev akutnih okužb dihal, vključno s pljučnicami, ne moremo ločiti zgolj na osnovi poteka bolezni in bolnikovih težav. Za potrditev ali izključitev okužbe z novim koronavirusom je potrebno mikrobiološko testiranje. Koronavirus se dokazuje v brisu nosno-žrelnega prostora, v brisu žrela, izmečku dihal in še v drugih kužninah. 

Podeli:

KAKO SEBE IN DRUGE ZAŠČITITE PRED OKUŽBO

Sebe in druge lahko zaščitite pred okužbo tako da:

  • ohranjajte razdaljo (od 1,5 m do 2 m) in se izogibajte tesnim stikom z bolnimi ljudmi, zlasti s tistimi, ki kašljajo ali kihajo,
  • nosite masko, ki si jo morete pravilno namestiti, tako da zakriva usta in nos, ter jo morate po uporabi pravilno odstraniti in odvreči v koš za smeti (medicinske maske) ali jo oprati (pralne maske),
  • poskrbimo za redno in temeljito umivanje rok, če umivanje rok ni izvedljivo, si roke pravilno razkužimo,
  • kašljajte ali kihate v rokav ali robec (NE v roko), nakar robec odvrzite v koš za smeti in si umijte roke s vodo in milom,
  • ne dotikajte so nosu, ust in oči ne da bi si predhodno umili roke,
  • predvsem pa redno skrbite za higieno, prezračujte prostore in skrbite za svoj imunski sistem.
Podeli:

KAJ STORITI ČE ZBOLITE ZA COVID-19

Zdravljenje okužbe z novim koronavirusom poteka simptomatsko. Zvišano telesno temperaturo si lahko znižujete z antipiretiki (zdravili, ki znižujejo povišano telesno temperaturo). Zaužijte dovolj tekočine in počivajte. Upoštevajte navodila vašega izbranega osebnega zdravnika.

Prosimo vas, da z namenom preprečevanja širjenja novega koronavirusa upoštevate sledeča navodila:

  • Dokler ne okrevate, ostanite doma. Izogibajte se stikom z drugimi ljudmi.
  • Večino časa preživite v drugi sobi kot ostali družinski člani, če je to le mogoče. Omejite stike z družinskimi člani (vzdržujte razdaljo najmanj 1,5 metra med vami in ostalimi družinskimi člani).
  • Redno prezračujte prostore, v katerih se zadržujete. Prezračite prostor za pet do deset minut večkrat na dan.
  • Upoštevajte pravilno higieno kašlja (preden zakašljate/kihnete, si pokrijte usta in nos s papirnatim robčkom ali zakašljajte/kihnite v zgornji del rokava). Papirnat robček po vsaki uporabi odvrzite v koš.
  • Skrbno si umivajte roke z milom in vodo, po potrebi jih tudi razkužujte. Glede pravilne higiene rok si oglejte prilogi. 
  • Uporabljajte svoj jedilni/higienski pribor, perilo in brisače.
  • Površine, vidno onesnažene z respiratornimi izločki, očistite; prav tako redno čistite ostale površine. Uporabite čistila, ki jih imate doma.
  • Svoje perilo operite z običajnim pralnim praškom na vsaj 60⁰C.

V primeru poslabšanja stanja (poslabšanje kašlja z gnojnim izpljunkom, težko dihanje, pojav apatičnosti in zmedenosti ipd.), se preko telefona posvetujte z vašim osebnim zdravnikom glede nadaljnjih ukrepov. 

Podeli:
Znamka Aplikacija Daruj kri Telekom Slovenije Canon Revoz BESSY Anonimna e-prijava nasilja v družini Lek Pošta Slovenije NLB KRKA Tuš SKB NLB Vita Unicredit bank Luka Koper Si.mobil Petrol Mercator BSH BTC SAZAS Geoplin Medis MINT mitja Stopimo skupaj MDDSZ Sklad

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

RKS - Območno združenje Šentjur