RK Slovenije
Območno združenje Šentjur

Naslov:

RKS - OZ ŠENTJUR
MESTNI TRG 5
3230 ŠENTJUR

Telefon:

T: (03) 747 13 60
T: (03) 747 13 62
M: (031) 794 189

Elektronska pošta:

E: sentjur.ozrk@ozrks.si

Spletni naslov:

I: http://sentjur.ozrk.si

Uradne ure: 

PON:  od 7.00 do 15.00 
TOR:  od 7.00 do 15.00 
SRE:  od 7.00 do 16.00 
ČET:  od 7.00 do 15.00 
PET:  od 7.00 do 14.00 

*Ob sobotah in praznikih ter dela prostih dnevih uradnih ur ni

Upravljanje piškotkov

PIKNIL ME JE KLOP?

V primeru, da ste imeli vbod/ugriz klopa morate darovanje krvi odložiti za vsaj 14 dni po njegovi odstranitvi. Svetuje se vam, da opazujete mesto vboda na koži kot tudi splošno zdravstveno stanje, ki lahko kažeta na okužbo s povzročiteljem lymsko boreliozo in/ali z virusom klopnega meningoencefalitisa.

Lymska borelioza se pojavlja z različnimi kliničnimi slikami in se običajno prične z značilnimi spremembami na  koži - pojav značilne rdečine v obliki obroča. Pojavi se lahko šele po nekaj dneh ali tednih.

Klopni meningoencefalitis navadno poteka v dveh fazah. Praviloma ni opaznih sprememb na koži na mestu vboda. Prva faza, ki traja teden ali dva po vbodu klopa, se pojavijo gripi podobni znaki: slabo počutje, utrujenost, vročina, bolečine v mišicah, glavobol in prebavne motnje. Sledi prosti interval, ki traja nekaj dni do treh tednov, ko je bolnik povsem brez težav, nato pa nastopi druga faza bolezni z visoko temperaturo, močnim glavobolom, slabostjo in bruhanjem, lahko celo z nezavestjo in smtjo.

Več si lahko preberete na NIJZ.

Podeli:
Znamka Aplikacija Daruj kri Telekom Slovenije Canon Revoz BESSY Anonimna e-prijava nasilja v družini Lek Pošta Slovenije NLB KRKA Tuš SKB NLB Vita Unicredit bank Luka Koper Si.mobil Petrol Mercator BSH BTC SAZAS Geoplin Medis MINT mitja Stopimo skupaj MDDSZ Sklad

Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Ali se za boljše delovanje strani strinjate z njihovo uporabo?

Več o uporabi piškotkov

Uporaba piškotkov na naši spletni strani

Pravna podlaga

Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.

Kaj so piškotki?

Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.

Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.

Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.

Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani

Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:

1. Nujno potrebni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).

2. Izkustveni piškotki

Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.

3. Funkcionalni piškotki

Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.

4. Oglasni ali ciljani piškotki

Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.

Nadzor piškotkov

Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.

Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.

Upravljalec piškotkov

RKS - Območno združenje Šentjur